Květen 2011

Okresní kolo hry PLAMEN

25. května 2011 v 11:21 | HD
V sobotu 21. 5. 2011 proběhlo okresní kolo hry PLAMEN ve Varnsdorfu. Ráno v 8 jsme se vydali na cestu a s touhou vítězství. Po nástupu si mladší žáci vylosovali 5 místo v pořadí a starší žáci 1 místo v pořadí. Bohužel se stala nepříjemná věc jednomu členu mladších žáků. Běhěm nástupu omdlel. Po probuzení musel jet do rumburské nemocnice. Soutěžilo se v disciplínách štafeta dvojic, 4x60 metrů, útok CTIF, štafeta CTIF a požární útok. Po splnení disciplí následoval požární útok. Bohužel tato soutěž byla plná zranění převážně z řad našich dětí. Bylo to omdlení, tříska pod nehtem, krev z nosu a možná ještě nějaké škrábance a odřeniny. Ale při požárním útoku se stala vážně vypadající věc našemu vedoucímu. Při připravování základny spadla postavená savice přímo na hlavu vedoucího. Savice spůsobila roseknutí hlavy. Musel tedy hned do nemocnice na šití. Po návratu ho všichni utěšovali. Ukázalo se že to nebylo zas tak vážné. Má dva stehy. Takže po všech útrapách byl konečný nástup. Mladší žáci se umístili na 4. místě. Starší žáci se umístili na 5. místě. Vyhrálo družstvo z Království, kteří postoupily do Krajského kola hry PLAMEN. Fotky jsou zde http://honzadaitl1.rajce.idnes.cz/PLAMEN

Hry bez hranic

10. května 2011 v 20:45 | HD
Hry bez hranic v Seifhennersdorfu
V sobotu 7.5.2011 se konal již 13. ročník "her bez hranic" v Seifhennersdorfu na koupališti, kterého se zúčastnili naši mladí hasiči. Soutěžního dopoledne se zúčastnilo 5 Německých družstev ( Leutersdorf, Neugersdorf,Grosspostwitz I, Grosspostwitz II, Grosschönau, Seifhennersdorf I a Seifhennersdorf II) a 4 česká družstva ( Rumburk, Krásná Lípa, Království, Vilémov). Tato soutěž se koná v rámci příhraniční spolupráce sborů Dobrovolných hasičů.
Zde jsou pro soutěžní družstva připraveny zábavné soutěže a to nejen v hasičských dovednostech, ale i ve všeobecných znalostech každého člena družstva. Celkem bylo pro soutěžní družstva připraveno 10 soutěží v prostorách koupaliště, které jsme obcházeli dle mapy, kterou jsme obdrželi na začátku soutěže. Soutěžilo se ve skládání puzzlí, hledání míčků v nádrži plné sena, přenášení vody z rybníka drenážní hadicí do kbelíku, přeplutí rybníku na pramici, postupné sfoukávání karet z lahví, překonání překážek v hasičském oblečení a následné oblečení figury atd.
Během celého dopoledne pro nás měli hasiči ze Seifhennersdorfu připravené občerstvení a v poledne i oběd. Po dokončení všech disciplín jsme měli nástup, kde byly předány pamětní diplomy. A poté následoval odjezd zpět domů.
Této soutěže se rádi účastníme, jelikož jsou zde pro nás připravené vždy pěkně soutěže, které jsou každý rok naprosto jiné a zajímavé. Foto zde http://honzadaitl1.rajce.idnes.cz/hry_bez_hranic/

Velký Šenov - soutěž děti

4. května 2011 v 10:04 | HD
Dne 30. 4. jsme se rozjeli na nasi první dětskou soutěž do Velkého Šenova. Soutěžilo se v požárním útoku. Z našeho sboru jsme udělali 2 družstva. Mladší a starší. Mladší se umístili na posledním místě a starší na třetím. Starší mohli být druzí ale udělaly chybu v útoku. Totiž překřížili proudy. Po vyhodnocení jsme se rozjeli do svých domovů a těšili se na další soutěž v Jilovém.